Rezerwacje:

tel./fax: (85) 711 41 17
kom: 668 868 515
Sauna

Sauna

Do dyspozycji naszych gości mamy:- tradycyjną Zobacz
Jacuzzi

Jacuzzi

Do dyspozycji naszych gości mamy:- basen Zobacz
Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi pielęgnacyjne

Z myślą o Gościach którzy pragną Zobacz
Peelingi

Peelingi

Peeling ciała to delikatne, mechaniczne usunięcie Zobacz
Solarium

Solarium

Solarium to miejsce, w którym każdy Zobacz
  • 1

Do dyspozycji naszych gości mamy:

- tradycyjną suchą saunę fińską o temperaturze ok 80 °C i wilgotności od 5 do 30 %
- saunę na podczerwień (infrared) o temperaturze ok 45 °C i wilgotności do 10%
- łaźnię parową o temperaturze ok 45 °C i wilgotności do 100%

Godzina wstępu do naszego SPA to tylko 25 złotych. Podarujcie Państwo sobie tą chwilę głębokiego relaksu! Serdecznie zapraszamy do naszego SPA!

 

Sauna na podczerwień (infrared) o temperaturze ok 45' C i wilgotności 10%

Sauna infrared, czyli kabina termiczna na podczerwień to doskonałą alternatywa sauny tradycyjnej. System Infrared opiera się na przenikaniu promieni podczerwieni do 4 cm w głąb ciała. Osiągnięty dzięki temu rezultat pocenia do wewnątrz jest równoznaczny z tym, Jaki uzyskuje się podczas aktywnego wysiłku fizycznego, Pot. który powstaje, poza wodą zawiera tłuszcz, cholesterol oraz inne szkodliwe dla organizmu związki, których się pozbywamy. Dodatkowo spalone kalorie pozwalają utrzymać redukcję nadwagi. Sauny infrared wspomagają pozbycie się schorzeń, takich jak: Cukrzyca, zapalenie stawów, nieprawidłowego ciśnienia, żylaków, uszkodzeń tkanek miękkich, rwy kulszowej.


Tradycyjna sucha sauna fińska o temperaturze ok 80'C i wilgotności od 5 do 30%

Prawdziwa fińska sauna jest niezrównanym doświadczeniem i koniecznością dla wszystkich. W równym stopniu oczyszcza duszę i ciało. Wykonano ostatnio wiele badań szczególnie dotyczących skutków zdrowotnych sauny. Ciepło otwiera pory skóry i oczyszcza ciało. Po wysiłku fizycznym, na przykład joggingu lub treningu, kąpiel w saunie jest bardzo korzystna. Pocenie się usuwa odpady, wyrównuje temperaturę i chłodzi, utrzymując skórę czystą i piękną. Para wytwarzana poprzez oblewanie gorących kamieni wodą, korzystnie jonizuje powietrze, co zgodnie z fińską tradycją ludową zapobiega zmęczeniu, nerwowości i niepokojowi. Sauna jest relaksująca i oczyszczająca. Łatwiej jest oddychać w saunie, która zmiękcza skórę i usuwa bóle
mięśni i stawów. Nawet wysokie ciśnienie krwi zostaje tymczasowo obniżone. Sauna jest formą pielęgnacji urody.


Łaźnia parowa o temperaturze ok 38'C i wilgotności do 100%

Kąpiel w łaźni działa orzeźwiająco i ma korzystny wpływ na cały organizm. Kłęby pary penetrują skórę dokładnie ją oczyszczają, nawilżają i regenerują. Skóra staje się gładka i jędrna. Wysoka wilgotność powietrza i umiarkowana temperatura obniża napięcie mięśni i odpręża umysł. Gorąca para szczególnie dobrze łagodzi dolegliwości reumatyczne i związane z chorobami dróg oddechowych. Para z dodatkiem olejków eterycznych inhaluje i oczyszcza drogi oddechowe, zatoki i oskrzela co sprawia, że znacznie łatwiej nam się oddycha.